Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co jsme dělali v roce 2008

6. 1. 2009

Obrazek

20.12.2008

Přejeme klidné a spokojené Vánoce, vydařeného Silvestra a pěkný start do nového roku. Pejskům pak hodně zdraví a temperamentu, páníčky ve stále dobré náladě a nějaká ta kost se jistě všude taky najde. Prostě - hezké svátky všem!!!

15.12.2008

Až se večer opět setmí,

zažehneme lampion,

od nynějška náš dům hlídá

čerstvý ČESKÝ ŠAMPION!!!

A já nyní řeším dilema - mohu titulovaného psa oslovovat  "Ty jeden čokle?!"

11.12.2008

Povyprávím vám, jak Bert zlepšuje kondici. Koupila jsem v rámci hromadění zimních zásob 1/4 jalovice. Než jsem maso naporcovala a uklidila do mrazáku, hádejte, kolik přibrali kocouři a Bert na váze?  Ale jsou děsně happy a každý večer mi opakují : "JEŠTĚ!!!!!!JEŠTĚ!!!!!!JEŠTĚ!!!!!!". Myslím, že až do jara budou vzpomínat: "Ten vánoční čas, dočkali jsme zas..."

A do Brna nejedeme, tak šup, šup, kdo se nepřihlásil, pořád má šanci! Sezónu zahájíme v Norimberku. Byla to sice fuška dát dohromady přihlášku, ale povedlo se. To si zas trhnu ostudu se svojí slovní zásobou. Nemohl by s tím Ježíšek něco udělat? 

5.12.2008

Moc a moc všem děkujeme za milá slova zanechaná v návštěvní knize. Fakt hřejí u srdce  a dodávají odvahu. Hlavně ve chvílích, kdy svištíme po zadku z kopce dolů.  A ty chvíle zase zákonitě musí přijít, to my víme, to už známe!  Snad společně s Bertíkem zažijeme ještě nejedno dobrodružství. Protože mít doma psa u boudy - to už by mi dnes opravdu nestačilo. Člověk se zachytí drápkem a už se veze  -  skřítek Poťouchlíček mu našeptává - "Že to nedokážeš, že ne?"  „Dokážu. Aspoň to zkusím!“  A když překoná jednu bariéru, hned je tu další a vyšší.  Tak polezem dál, viď, Tesáku, dokud nám postačí elán a dech a dokud nám psí hvězda Sírius bude svítit na cestu.  A kdoví. Třeba k té cestě přibereme v budoucnu další psí dušičku.  Takže plánů do budoucna máme – habakůůůk. 

4.12.2008

Abychom nezpychli, chopili jsme se opět práce a vyrazili na noční kousání do spřáteleného Německa, což bylo děsně bezva.  V prvním kole jsem se radovala jak blecha, jak se během pár minut zvedlo psovi sebevědomí, bylo zřejmé, že to s hovíky setsakra umějí,  ale  v druhém jsem podlehla depresi, neboť pejsek měl po pár minutách na gumě dost. Protože jsem chtěla hlavně zhodnotit naši úroveň a dozvědět se, kam výcvik směřovat, potěšilo mě, že Bert je na hovíka výborný pes s pěknými zákusy, vůbec se nebojí, ovšem - nemá žádnou kondičku, pročež se rád ulejvá.  Potřeboval by čtyři kila shodit. Což je bezesporu pravda. Ale jak kondice docílit, když pes nyní pět dní v týdnu leží, neboť se vracím z práce domů za černočerné tmy? Přece mu nepořídím ten šílený běhací pás, který předváděli na výstavě v Praze?

 

Obrazek

1.12.2008Obrazek

Oznamujeme láskám našim že Albert z Nedabylské vísky byl váženou komisí uznán psovsky schopným a byl zbonitován v:

 1. TŘÍDĚ CHOVNOSTI

                    s bonitačním kódem 5/2a,4d/E1,L1/AA

(za ten dnes zpaměti neručím, pokud jsem se spletla, brzy opravím, no, prostě nás dle očekávání malinko opísmenkovali.) Ale jinak - bezvááááá. Vůbec jsem to nečekala!!!

28.11.2008

Po urgování, po pohřbení veškerých nadějí, kdy mě kolegyně z cvičáku dovedla málem k infarktu sdělením, že při telefonické žádosti o urgentní vystavení certifikátu se jí v první řadě ptali, zda má obrany přes 80 bodů, jinak že ho nevystaví a že běžné lhůty  vystavení jsou do pěti dní, poté, co jsem málem bečela, že námaha byla k ničemu a sezóna v háji a proklela klub za jeho "nekompetentní" informace - poté, co jsem pohřbila veškeré plány a naděje na příští rok - stalo se neuvěřitelné -  CERTIFIKÁT  DORAZIL !!!!  Sláva, oběsit se nepůjdu, svět zase zkrásněl a jdeme balit svetry, bundy, kožichy na sobotní zkoušky dospělosti. Držte nejenom nám, ale i všem ostatním statečným, packy!!!

26.11.2008

Děkuji za Bertíka všem gratulantům, sama bych si málem nepovšimla, že psisko má svátek. Ostatně, on má svátek každý den, alespoň já bych si tak své svátky taky představovala. Pořádně se vyspat, dát si něco dobrého, prolítat se venku, zmučit kocoury, dívat se na televizní králíkárnu a tulit se k pánečkovi. Bezva, ne?Obrazek

Nového je pouze to, že se panička zabydlela u paní zubařky, vypadá jak ten, co strčil hlavu do úlu a ví jen pánbůh, zda se bonitace dožije. V této chvíli je těžkým konkurentem feťáků a sponzorem farmaceutického průmyslu.

19.11.2008

V poslední době mi ty aktualizace moc nepřibývají. Alespoň ve stručnosti: z Prahy jsme si při loučení s třídou otevřenou vyběhali čestnou VÝBORNOU, ale slzička nostalgie mi neukápla, to tedy ne, konkurence je čím dál zběsilejší a  pejsánci se ani nevejdou do kruhu. Malinko mě těší, že potřebné CACe k titulu  jsme si v  konkurenci třídy otevřené vydobili a nemusíme je dohánět v pracovce. Přece jen je Bertík solidně hezký pes. Kromě již známých přátel jsme si konečně podali pacinku i s Doníčkem a jeho moc šikovnou paničkou. 

V pondělí jsme si byli zase pořádně zakousat, kéž by bylo takových volných dní povícero.  A nejbližší budoucnosti nás čeká nás zlatý hřeb letošní sezóny - bonitace, která bude zcela ojedinělá jak počtem pejsků, tak i provedením - bude to historicky poslední bonitace podle starého řádu.  Doufejme, že tento pomyslný hřeb nebude hřebíčkem v rakvi.

14.11.2008

Tak pomalu abychom balili uzlíček do Prahy, snad budeme tentokrát v teplé hale. V každém případě doufám, že to bude naše rozloučení s třídou otevřenou, ačkoliv certifikát nejde a nejde. Asi mají na ČKS moc práce s tou výstavou.  

Pro ty, které vyděsila reportáž televize Novy o svítících kuřcích kostech mám dobrou zprávu: záhada se vyřešila, takže už brzy budou naší pejsánci ohrožovat ČEZ.

3.11.2008

Začal fungovat nový server, který by měl ulehčit život vystavujícím i vystavovatelům.

Zatím jen ve zkušebním provozu, ale nápad je to hezký. Tak ať se mu daří!

31.10.2008

S říjnem se rozloučíme zvesela, přečtěte si, jak hříšný pes k předčasným Vánocům přišel.

24.10.2008

Výsledky Německého mistrovství hovawartů podle VPG3. 

19.10.2008

ObrazekDneska u nás slavíme posvícení. A když posvícení, tak slavit pořádně, protože  Bertík skolil konečně i vytouženou ZVV1 a prokázal tím, že  kousání nebyla náhoda,  že je pracovním psem se vším všudy. Bodově se ovšem nevytáhl, 88-72-79. Ale jsem ráda, že jsme vůbec uspěli. Ostatní to štěstí neměli. Až bude čas povyprávím, kterak byl na zkouškách letecký den. Zlaté ípo!!! 

13.10.2008

Výlet do Milovic dopadl dle očekávání. To prostě nemohlo vyjít, to by bylo proti přírodě, kdyby se nám jenom dařilo. Takže jsme se tentokráte dozvěděli, že máme - věřte-nevěřte- velké uši. A basta. VD.  

10.10.2008

Všichni praví hovawarťáci kromě kojících fen dnes večer pěkně balí a jdou brzy spát, aby mohli ráno svěží a těšící se vyrazit směr Milovice. Tak na brzkou viděnou, přátelé!!!Obrazek

**************************************************************

6.10.2008

Jako slepý k houslím jsme nečekaně přišli k další sklizni našeho podzimu. Ani jsme se nestačili pořádně bát a bez  tréninku (poslední stopa byla ta ipácká zkoušková), bez jakékoliv motivační předehry, Bert odčuchal na zkoušce v Nových Hradech větrem komplikovanou cizí stopičku Fpr2. Abych nezpychla,  stejně, jako na ipo-stopě,  vynechal ukončující předmět. I tak získal neuvěřitelných 88 bodů a pochvalu pana rozhodčího.  Hovíci mají prostě super čumák, jen ten jejich vztah k práci ...

30.9.2008Obrazek

V sobotu Bert získal na výstavě v Českých Budějovicích známku V2, s tituly res. CAC, res.CACIB, což mi moc vyhovovalo, protože jsem chtěla jet co nejdříve domů, aby si pes odpočinul. Protože v neděli nás očekával pokus o velké a slavné ÍPO. Hned ráno mě Bert při první disciplíně  ujistil, že odpočinutý vůbec není a že dnes, dnes pracovat nebude. Přesto se na čtvrtý a poslední pokus nechal přesvědčit a to bylo dobře, protože nakonec uhrál skóre   84-82-75, což znamená, že zkoušku IPO1 složil s výsledkem DOBŘELidičky, já mám takovou radost!!! Já toho čokla snad sežeru láskou! Kdepak česnek...

Obrazek

22.9.2008

Bert si na CAC-Schau der Landesgruppe Bayern, která se konala ve Wallersdorfu,  vyběhal ve třídě otevřené krásné V3 v konkurenci 17 velice suprových echt-hovawartů. Tak snad svým německým praprapředkům nedělá v Čechách ostudu. A jaká je německá klubovka? MOC fajn!

18.9.2008

Živi a zdrávi jsme se s Bertem vrátili z výcvikového tábora a hned v neděli nás čeká  výstava hovíků v Německu. Protože moje školní němčina doznala za prošlá léta výrazné újmy, mám oprávněné obavy, že jen tak hladce tato akce neproběhne. Omlouvám se, že nestíhám podrobně informovat o našich dobrodružstvích, ale se mi nedivte, teď mám v hlavě jen náš pokus o ÍPO a ten je takřka na krku. Tak vydržte napjatí, tady se ještě dozvíte věci... 

Obrazek26.8.2008

Jak je v dalekém zahraničí? Krásně - hory a lesy, hluboká údolí - příjemní lidé, příjemná atmosféra.  A co jsme si přivezli? Výbornou. A to jsme v ní ani nedoufali, konkurence totiž byla veliká, převeliká...paní rozhodčí měla setsakra těžkou hlavu, komu přidělit vítězství...

A už se blíží září a s ním i náš výcvikový tábor. Slepice se opětovně chystají mezi  orly a je jasné, že bude peří lítat.

20.8.2008

Je to hezký pocit, když se všichni kolem vás na cvičáku začnou klepat strachem před zkouškou a vy nemusíte. Panečku, to je úleva. Budeme jim aspoň poctivě držet palečky...A my balíme do světa a prvně vyrážíme za zkušeností za hranice spřátelené země...

8.8.2008

Od zítřka máme dovolenou, vyvolenou....KONEČNĚ.  V našem psím světě nic nového, stále trénujeme, abychom nesklízeli v podzimku samé bodláky.  Dáme si teď dva týdny pohov od obran a znovu intenzivněji zopáknem stopy a přitvrdíme v poslušnosti.  Aspoň tak si to maluji. Čeká nás Varín, v září výcvikový týden s naší partou a pak hned Budějovice a pokus o IPO, v říjnu doufejme že konečně nároďák. A nakonec snad bonitace...Prostě - raději ať to léto ještě chvíli vydrží...

30.7.2008

Tak jako jsme jedním telefonátem rozhodčího přišli o zkoušky, neboť nový termín se překrývá s výstavou ve Varíně, tak jsme dnes jednou zprávičkou přišli o Mistrovství hovawartů. Protože na MVP v Českých Budějovicích hovíci přijdou na řadu už v sobotu. A pak se snažte dělat "sport".

25.7.2008

ObrazekBertík se byl ve velkoměstě naočkovat, abychom měli dostatečnou imunitu do "horkého" podzimu. Neobešlo se to bez zážitků, neb nás honila policie se sirénou. Jinak stále trénujeme především obrany, tento týden máme štěstí na tři tréninky, protože jsme zneužili citlivé duše dalšího figuranta, který neobezřetelně navšívil náš cvičák a byl okamžitě navléknut do rukávu a zneužit. Moc mě potěšilo, že ačkoliv se styl tréninku hodně odlišoval od našeho běžného, Bertíka to nijak nerozhodilo a kousal se stejnou vášní. Jupííííí. (Ovšemže nám při tom pršelo na hlavu jako vždy...Bude letos ještě hezky?!)

15.7.2008

ObrazekPročítám zkušení řády a jak se tak  prázdninové dny navlékají na letní šňůrku, zjišťuji, že neumíme nic pořádně. Asi propadneme ve všech oddílech. Pro útěchu se věnuji vaření, když už máme být s Bertem tlustí, tak pořádně! Hezkou potěchu duše jsem našla v receptu Letní oběd sestřiček z Mallersdorfu, až mi děti odrostou, vstoupím do kláštera. A basta.Obrazek

9.7.2008

Dneska jsem se dozvěděla moc smutnou zprávu. Maminka Berta, fenečka Floretka od Červené skály zahynula tragicky 29.6. Srazil ji nešťastnou shodou okolností  vlak na kolejích.  Byla to krásná, poslušná fenka s vynikající povahou a pro její rodinu je to hrozná ztráta. 

27.6.2008

Zúčastnili jsme se s Bertem Malého letního závodu v Strakonicích v kategorii ZPU1. Sluníčko nám přálo a protože Bert přišel na řadu v pravé poledne, předvedl kreativní sestavu "chcíplý pes" a "nechte mě umřít", čímž nám zajistil pěkné 9. místo. Jinak vlajem a trénujem. Vláli bychom i lépe, kdyby Bert včera před kousáním nenarazil při venčení na zajíce. Než jsem zareagovala, byli v tahu (potažmo křovinách)oba. Bert se sice za tři minuty vrátil, dech ale popadal ještě hodinu a revíry vypadaly podle toho. Kdyby někdo potřeboval radu, jak psa doslova protlačit revírem, mám bohaté zkušenosti.

13.6.2008

Bacha lidičky, dnes a následující dva dny jsou kritické a proto raději seďte v křesle (pelechu) a chroupejte čokoládu (kost), ať vás nějaká ta smůla nepotká. Když už jsme u té smůly, asi si na mě někdo nahoře zasedl, protože naše psí tréninky probíhají zásadně v dešti. "Když prší, tak leje.", říkají prý v Americe a vztahují to nejen k počasí. Přísloví pro nás jak stvořené!

Obrazek

7.6.2008        

    Bert slaví dospělost!!!

Milý Bertíku!

Přejeme ti hodně štěstí a zdraví do dalšího života a jsme moc rádi, že nás chráníš, miluješ a nosíš chlupy do pokoje! Bez tebe byl život nuda, nuda, šeď a šeď!

                                               Tvoje rodinaObrazek

6.6.2008

Nevím, co znamená letní lenošení u vás, u mě to ale obnáší těžký sprint mezi prací, plotnou, zahrádkou a sklizní sena. Večer uléhám uštvaná a ráno skáči z postele za kuropění. A aby toho nebylo málo, klade na ubohou matku nároky finišující škola. A co pes? Ten ovšem taky pracuje. Podařilo se mu získat od figuranta přezdívku "Záclona" - odvozeno od vlajícího psa při hladkém zadržení. Je to pašák!!!

26.5.2008

V sobotu Bertík skolil zkoušku Fpr1 a známkou "výborná" za 97 bodů tak čestně završil sbírku zkoušek pro začátečníky.  Jak je vidno, zásoby česneku se vyplatí.

22.5.2008

Málem bych opomněla upozornit, že v současném čísle časopisu "Psí sporty" je článek "Jak se sportuje s hovawartem" a i když mi přijde místy kontraverzní a zájemce na práci s hovíkem zrovna neláká, určitě by neměl ujít naší pozornosti.

16.5.2008

Vynaložila jsem trochu sil na aktualizaci, ještě sice chybí reportáž z Kroměříže, ale protože jsem touto událostí tak drobet uzavřela akce plánované na jaro, musím si taky nechat něco do zásoby. V červnu nás čeká už jen  Malý letní závod ve Strakonicích, kam si nás protekčně připsali a pak už jen letní flákání.

12.5.2008

 

Máme za sebou náročný prodloužený víkend. Ve čtvrtek jsme byli na Hluboké, kde se v překrásném loveckém zámečku konala Krajská výstava. Bert zde získal titul Krajský vítěz takříkajíc levou zadní. Ale že získá i druhé místo v soutěži o nejkrásnějšího psa skupiny FCI, to jsme ani ve snu nečekali. To se hovawartům moc často nestává. V sobotu pak přišla s napětím očekávaná Speciální výstava hovawartů v Kroměříži, kde logicky přišlo to, co muselo - další  pád do hlubin. Paní rozhodčí nám vystavila vynikající posudek, leč  s dodatkem, že pes je momentálně trochu tlustý  a proto tentokrát snižuje známku na VD. Ta potupa! Čekala jsem  ledacos, od brýlí až po tendenci k přeznakování, ale tohle?! Fňuk! Aspoň že kámoši bodovali!

5.5.2008

****SOUTĚŽ - VÝSLEDKY***

Je na čase splnit slib a vyhlásit výsledky naší malé soutěže. Do uzávěrky se přihlásili přesně čtyři soutěžící a aby losování bylo co nejspravedlivější, čtyři jména byla vložena do obálek, obálky promíchány  a do které klovla korela Persi první, ta se stala vítěznou.  Vítězem první Bertovy soutěže se tak stala:

                                    CHIBETKA

Ostatním soutěžícím děkujeme za odvahu a snahu a protože se jednalo historicky o první soutěž našeho webu, ani oni nepřijdou zkrátka a bude jim zaslána  cena za účast.

****************************************************************

2.5.2008

 Oznamuje se láskám našim, že Bert splnil podmínky "hovawartí maturity" a stal se  1.5. držitelem zkoušky ZPU1. A protože nechtěl skončit v guláši , měl stopičku bez ztráty  bodíku.

30.4.2008

Obrazek

29.4.2008

Slíbila jsem Bertovi na pátek psí guláš, tak to abych pomalu šla shánět papriku Ale taky je možné, že nepřežiji filipo-jakubskou noc, že...

25.4.2008

Připomínám, že se blíží uzávěrka soutěže z měsíce února. Soutěží se o radu, jak vyzrát na cvik "Volno" a do této chvíle máme zaevidované dva soutěžící. Tak koho ještě něco napadne, nechť neváhá!!! 

20.4.2008

V Českých Budějovicích bylo úžasné počasí. Bert musel dostat provizorní boudu z mojí bundy, aby měl kousek stínu.  Asi měl z jara radost, protože navzdory mému pesimismu vyběhal V2, res. CACe a res. CACIBa a panu rozhodčímu se tentokrát líbil, protože  nám vystavil bezvadný posudek.

Obrazek18.4.2008

Pokud nestopujeme, peče panička psí suchary, protože závody naší prachatické ZO se kvapem blíží. "Jarní závod družstev" je s mezinárodní účastí, tak ať se počasí povede a pejskové se činí. Všem závodníkům držíme palečky! Bert a já  máme ve stejném termínu MVP České Budějovice, takže o tuto akci roku přijdeme. 

16.4.2008

Při hledání podkladů k článku o Blížencích jsem narazila i na tuto formulaci: "Zvířata Blíženci jsou extrémně citliví na pachy. Psi, kteří pracují pro policii při vyhledávání lidí, drog, zbraní, jsou pravděpodobně pod silným vlivem Blíženců, když mají tak ostrý čich. "   Já mu dám flákání na stopě, potvoře!!! 

14.4.2008

Bert se asi doslechl, že ho moc nechválím a tak šel do sebe a výsledkem je, že na polici se u nás ocitl bronzový  "Vodňanský pohárek". Konečně prolomeno pravidlo pátého místa. Na nedělním kousání se naučil jako ipácký pes zalehnout na čáře a odlovit si zdrhajícího figuranta sám. Moc se mu to líbilo.

11.4.2008

Rozhodnete-li se cvičit psa a hovawarta k tomu, musíte počítat, že se budete pobybovat po sinusoidě úspěchů nahoru a dolů. Já se právě nacházím ve fázi dole. Pro poučení přidávám další článek o závodech. Ale neděste se. Utopím se až po zkouškách. Zatím ještě bojujem.

7.4.2008

Ve Vimperku jsme skončili již tradičně na 5. místě. Ta špatná zpráva je, že získané body by nám na zkoušku rozhodně nestačily. Já tu chlupatou bestii uškrtím a půjdu se utopit.

4.4.2008

Obdrželi jsme naléhavý mail s prosbou o pomoc v neštěstí, kterou potkalo jednu hovi-rodinu, kdo ještě neobdržel podrobnější informace a chce pomoci, může požádat na našem mailu, ochotně je přepošlu.    http://www.pozary.cz/clanek.asp?id_clanku=9958

26.3.2008

Aktuální číslo Světa psů http://www.i-minerva.cz/svet_psu/  je věnováno hovawartům. A dokonce prý tam narazíme na fotku jednoho kamaráda. Takže - hned odpoledne vyrážím do stánku. 

23.3.2008

Ono to v tom Práglu vůbec nebylo špatné. Co jsme si vykoledovali? V1, CACe a za trest res. CACIBa. Proč za trest? Bert dával okázale najevo, že výstava je nuda, nuda, nuda...tak prý abychom se příště polepšili v předvedení, říkala paní rozhodčí.

21.3.2008

Veselé Velikonoce! Těm co jedou, ahojky v Praze!!! A my jdem sežrat řehtače a stříhat drápky...

19.3.2008

Umřel Arthur C. Clarke. Svět je chudší o velkou lidskou duši. Nevím, jak na tom byl s pejskama, ale určitě měl mimořádný cit pro přírodu a její obyvatele. Mohl udělat velkou kariéru ve zbrojařském průmyslu, mít miliardy, mohl politikařit a lidé by mu věřili. On se ale odstěhoval na Srí Lanku a tolik let nám dopřával duševní potravu pro naše mozky. Učil nás přemýšlet, nezavrhovat, neodsuzovat. Dík...

17.3.2008

Tak Bert včera zase málem zahubil figuranta, když při nácviku zadržení nečekaně vyflusnul ukořistěný rukáv a šel si to s tím divným chlapem vyřídit z očí do očí dřív, než doběhne panička. Srdce se mi na pár vteřin zastavilo.  Figurant se ani nehnul a tak se Bert spokojil se štěkací výhružkou. A to je ta dobrá zpráva. Snad se blýská na časy...

14.3.2008

Už jste viděli nejkrásnější hovici světa?  http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2008&GroupID=WOR&ScheduleID=93

Bert povídal, že má dlouhý nos (kyselé hrozny )

13.3.2008

Poctivě trénujeme na zkoušky. Máme za sebou další závod. U pátých míst určitě nezůstaneme, protože ten příští  bude podle ZPU1 a to nebude sranda

5.3.2008

Sobotní vichřice nás zastihla na Jihočeské oblastní výstavě, kde Bert získal V1, Vítěze třídy a Oblastního vítěze.  A dokonce nějaké ty nevěsty po něm začaly pokukovat

25.2.2008

Máme 1000 návštěvníků! Pro náš mladý web je to veliká pocta. Děkujeme za přízeň...

21.2.2008

Nezapomeňte se zapojit do naší malé soutěže (propozice viz Memoriál...). Oceníme každičký nápad, dokonce i ty mírně na pováženou . Času máte dost, zkoušky jsou naplánovány na 1.5. Svátek práce oslavíme příhodně.

17.2.2008

Tento víkend jsme s Bertem strávili celý pracovně. V sobotu jsme hájili čest Prachatic na závodech .  V neděli jsme na cvičáku měli zase jednou  figuranta s velkým "F", tak jsme toho museli poctivě využít.

14.2.2008

Po večerech si sice čtu, ale občas periferním viděním něco z televizní nabídky zachytím. To co jsem zachytila v televizní reklamě, to mě  zanechalo doslova s vytřeštěnýma očima. Reklama s ježkem a houbičkou na nádobí. Nevěřícně jsem se zeptala manžela, jestli viděl to co já? Viděl. Hezkého Valentýna!

11.2.2008

Výlet do Brna máme za sebou. Pro zvědavce: dopadli jsme, jak jsme čekali - VD.  Ale bojovali jsme statečně.

7.2.2008

Přidán velice smutný případ  krvelačné rasy hovawart. Budiž  "milovníkům zvířat" k poučení! 

5.2.2008

Kdyby si někdo z příznivců hovíků nevšiml, vyšel portrét plemene v Planetě zvířat.

4.2.2008

Přidala jsem fotečky do článku Sranda závod. Včera jsme se na cvičáku s Bertem flákali, neb naše figurantka se učí ke zkouškám. Tímto ji tedy zdravíme a vzkazujeme, že držíme všechny palce a tlapky! Na čuchání byla moc zima,  mrzlo až  nám zamrzla voda v batůžku, zato jsme trénovali poslušnost ve skupině. A přihlásili jsme se na závody v ZOP, aby si na nás paní rozhodčí zvykala. 

22.1.2008 

Panička si na nedělním kousání uhnala fajn chřipku. Teď leží v pelechu a já ji musím hlídat a olizovat zpocené ruce. Ale  aspoň nejsem doma sám s kocourama. Zdravíčko všem přeje Bert!

Obrazek

11.1.2008 

                    Garfield dnes slaví 1. narozeniny! 

9.1.2008

Co nového v našem psím světe? S úlekem jsem zjistila, že jsem ještě nezaplatila příspěvek v klubu a tak jsem to musela rychle napravit, dále plánuji letošní výstavy a tak máme zatím odeslané přihlášky do Brna a Prahy.  Za sebou máme první závod, abychom shodili kilíčka nabraná při vánočním lenošení. 

1.1.2008

Před námi nový, čisťoučký a zatím zcela neznámý rok. Co  nás čeká a co nás nemine? Kdoví... Víte, proč je konec roku doprovázen raketami a světlicemi a jinými zdroji hluku? To lidé podvědomě, jak jim velí instinkty, zahánějí zlé duchy. Zahánějí svůj strach z budoucnosti. My pejskaři tím nejsme zrovna nadšeni, ale přejme jim to.  Ať se ti zlí duchové drží i od nás co nejdále. Bert střelbu bere s nevšímavostí a Garfield si to dokonce užil - seděl na okně a pozoroval hvězdičky, sypající se z oblohy.

Ulovila jsem pár fotek půjčeným foťákem a tak se můžete v lednu těšít na fotoreportáž ze života  koťat a konečně také představím Garfielda a ostatní Bertovo kamarády. A s Bertem nás o víkendu čeká letošní první závod, cvičákovo-tradiční Novoroční v netradičních psích disciplínách. Loni nám jízda na kolečku moc nešla, tak doufám, že letošní disciplíny nebudou zase podpásové.