Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze života psího i lidského
Jaro je tak křehké
až se světlo láme
pomalu
slimáčími růžky

se odhodlává tráva
listí má prsty
k zemi svěšené
a ráno nepřestává

po celý den
a trvá přes půlnoc
a do poslední chvíle

na větvi hlohu
zpívá v dešti kos
a šílený je

(Jan Skácel,Sropadesátý sonet o jaru )

15. března

Tento rok nezačal dobře, ale snad alespoň dobře skončí. Jedna životní etapa odejde, převrátí vše vzhůru nohama  a vstoupit do další není lehké. Člověk si uvědomí, že jeho čas na světě není neomezený, má jasnou hranici a celníka na ní neuplatíte.  Ale i v tom pošmourném a smutném čase problesklo pár radostí.   Už tradičně jsme se počátkem ledna s Verunkou a Martinem zúčastnili Sranda závodu, i když naše týmy už jsou skutečně pro srandu, psí holčičky nezadržitelně stárnou, stejně nám to neubírá chuti  pobavit se s přáteli. Blbnout se dá v každém věku, duše je pořád svá.  Další radost nám udělala naše první vnoučátka, který se narodila v chovce Šlovický vrch, udělali jsme si rodinný výlet za malými dareby společně s Arníkem a  jeho rodinnou smečkou, takže nás bylo opravdu plno. Počasí nám sice moc nepřálo a psím miminkům se zrovna nechtělo do nepohody, ale po nějakém čásku se osmělila a měli jsme jich doslova plné ruce. Ještě že nás bylo tolik a na každého se dostalo. Všechna štěňátka našla své správné pánečky a to je důvod ke spokojenosti. Když už jsme cestovali, tak jsme prozkoumali i Plzeňskou zoologickou zahradu a i v mizerném počasí se bylo na co dívat a rozhodně to nebyl ztracený čas, jen jsem litovala, že to nebyl správný čas pro botanickou sbírku, protože kytky, to je moje.

Pak už bylo všechno na levačku a tak teď sbírám síly a chuť zase vykročit na naši srdeční uštěkanou cestu. Tak mě napadlo, že bych mohla Czakiru vytáhnout do veteránů.  Aspoň uvidíme, jestli zase sežere rozhodčího. A kam jinam, než nejlépe na Knížecí rybník, abychom mohli fandit našincům.

A na co se nejvíc těšíme? Na svět se vykulí další psí vnoučata Dixie Pixie, tentokrát v polovině dubna  v ch.s. Katveri, pokud chcete na jaře rozšířit smečku nadějným sluníčkovým štěnětem, neváhejte se poptat již nyní.