Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěňata a hvězdy II

30. 10. 2015

Váhy=společník: Elegantní, Žoviální, Mírumilovný, Koketní, Společenský

Broučci se narodili 26.9.2015. Narodili se tak ve znamení Váhy. Pro psa je to nádherné znamení! Ve Váhách se rodí šťastní, vyrovnaní a povahově velmi stabilní psi, dokonalí společníci, kteří nebudou omezovat váš životní styl.  Naopak, stanou se obohacením vašeho života.

Smím-li soudit podle Dixie, takové štěně se prakticky vychovává samo.  Nemá sklony k neřestem, nehryže kamínky, neválí se ve špinavých kalužích, neochutnává slimáky a další dobroty na vycházkách, neparfémuje se na rozkládajících se mršinách, nevolí samo směr vycházky. Nestraší lidi a poslušně plní všechny vaše požadavky.  Při tom má neustále nádherně rozesmátou sluníčkovskou náladu.  Pohodová povaha štěňat se projeví už porodní bedně.  Všimla jsem si, že nemáme žádné stížnosti, žádné námitky, na rozdíl od Arátek, kde Arisska uměla dobře dát najevo nespokojenost štěňat.  Všimla jsme  si, jaká pohoda vládne při jejich odchovu, prve jsem to přičetla tomu, že už jsem zkušenější, ale teď si uvědomuji, že to nemusí být moje zásluha. I rvačky a okusování sourozenců probíhá v naprostém klidu, není slyšet jekot ani úpěnlivé vřískání postiženého jedince, kterému se na ucho pověsil ostrými zoubky sourozenec. Pokud to některé štěně začne přehánět, jeho soupeř mu dá vrčením najevo, že takhle ne, znamená to „Přestaň“. Po vrčivém napomenutí zpravidla soupeři od sebe odskočí a je  klid.  Třeba se ještě rozjedou, ale zatím jsou skutečně neuvěřitelně  hodní.  Žádné štěně se ještě nepokusilo spáchat sebevraždu nějakou nepřístojnou neplechou.  Nezakusují kocoura. Nervou se při jídle, pokud se na některé nedostane část mámy, trpělivě čeká, až se místo uvolní a dopije se dodatečně.  (Vy to neslyšíte, ale radši si tu klepu na dřevo, aby jim to vydrželo.)

Cituji ze zdrojů: „Pes ve znamení Vah je jedinečný přítel, jeho hlavní ambicí je, abyste si jej zamilovali a aby vás mohl obdarovat svou oddaností, láskou  a věrností. Museli byste mít srdce z kamene, abyste této půvabné a dobrosrdečné povaze odolali. “  Není to jak z reklamy na ideálního pejska??? 

 „Tento pes přímo září, když jeho blízký člověk vejde do místnosti.“     O Dixie Pixie to platí beze zbytku. Ona nejenom září, když přijdete, ona svým vybraným oblíbencům i zazpívá uvítací song!  Dixie má nesmírnou slabost pro lidi,  ať jsme kde jsme, Czakira se věnuje psům a Dixie Pixie – lidem!  Okamžitě si je omotává kolem svých psích prstíků. On taky nikdo nevěří, že je Dixie hlídací pes. Umí dělat úžasné psí oči a celá se kolem vás bude vlnit, abyste si jí povšimli. Takovému psovi  každý rozhodčí bez pochyb píše do hodnocení „milá a přátelská povaha“. 

Horoskop  přisuzuje Váhám až sklony ke koketerii a asi na tom něco bude. Nechci z něčeho takového podezřívat naše štěňata, ale jak jinak si mám vysvětlit, že své rodině vzběhne vstříc jako první a jediná právě Brissa a jak to že se Brannynka okamžitě věnovala darované hračce, jakoby si doposud ve svém životě neměla s čím hrát? A proč Brocky se jediný motal svým lidem pod nohama, zatímco ostatní štěňata tvrdě spala? Začíná to být napínavé, jak asi přivítají své lidi zbylí sourozenci?

Tak či onak, každý, kdo se jde na štěňata podívat, nemůže jinak, než je považovat za kouzelná stvoření a horoskop praví, že tomu tak bude po celý život. Jsou zkrátka vedeni planetou lásky a krásy.

 „Se svým psem bude mít pocit, že svět je úplně v pořádku. To není málo, krásně to odpovídá poslání Strážců srdcí. A víte jak si užijete na svých vycházkách obdivu kolemjdoucích?  Sami poznáte, jak taková chvála hřeje na srdci. Chválit vám děti přijde každému nepatřičné, ale pochválit vám upřímně psa si troufne skoro každý.

Horoskop dále praví „Psi ve znamení Vah pevně věří, že jsou lidmi a často v jejich chování zpozorujete onu sebevědomou důstojnost, jaká je obecně spojována s lidmi ve vysokém postavení“.  Tak to tedy každopádně, Dixie je důstojnost nade vše. Na skopičiny a blbnutí máme šaška Czakiru. Proto také Dixie nemá ráda, když si z ní někdo tropí žerty a uraženě odkráčí. Ale na vycházkách se dá vylákat Czakirou k blbnutí, ale musí to být pokaždé Czakira, kdo dá signál k honičce a rozparádí i něco tak důstojného, jako je Dixie.  Váhy jsou zkrátka vysoce kultivovaní psí šlechtici, proto vám nikde ostudu neudělají. Potrpí si na pěkné suché počasí, Dixie déšť úplně nenávidí! Pokud bude nepřetržitě pršet, bude předstírat snad i dva dny v kuse, že nepotřebuje vyvenčit a bude předstírat tvrdý spánek, takže ji k takové procházce ani neprobudíte.  Pochopte, přece si nebude máchat kožich! Dávejte si tedy na své štěně za špatného počasí pozor, aby se nevyhýbalo svým povinnostem ohledně čistotnosti! Dixie k nám přišla v období Vánoc, víte, že naše zimy jsou v posledních letech víc břečka, než umrzlý sníh a tak k dobrému dávám, že Bert při své výchově k čistotnosti udělal tři loužičky, Czakira jednu jedinou, zato Dixie byla prase, ta jich měla na svědomí snad dvacet. (A kdyby jen loužiček.)   Ale k obhajobě Dixinky hned dodám, že kdyby bylo slunečné léto, tak by nic takového neprováděla a ostatně, některým psím jedincům to trvá měsíce, ne dny. 

Podle horoskopu si Váhy potrpí na kultivovanou stravu, neumažou se, potrpí si na čistou misku pěkně naservírovanou. Možná. Dixie je ale v  ohledu kultivovanosti  u jídla vyjímkou, protože odmala má nesmírnou vášeň pro jídlo a při chňapnutí po pamlsku vám klidně ukousne ruku.  Tedy dneska už ne, pokud se nezapomene, ale stálo mě to hodně hodin nácviku a desítky vylízaných Lipánků z prstů.  Při prvotním nácviku chůze jsem málem přišla o prsty. Štěňata  se zatím jeví nadějně, do misek nepadají, v tvarohu se nekoupají a tak je nemusíme pracně čistit, jak bývá u prcků zvykem. Snad jim to vydrží. „Váhy vládnou ledvinám, proto je potřeba dávat vašemu psovi dostatek čisté pitné vody a je třeba psa povzbuzovat v pití tak často, jak to jen jde.“ A to je pravda, protože Dixie pití opravdu moc nedá a často jí musím na cestách  vodu opravdu vnutit jak malému dítěti.

 „Psi Váhy se většinou upnou na jediného pána, nicméně jejich společenský charakter jim velí chovat se slušně a přátelsky i k ostatním členům rodiny. Jsou navíc ideální volbou pro ty, kteří už doma mají nějakého psa nebo jiné domácí zvíře. Osamělost je totiž to nejhorší, co může psa ve znamení Vah potkat.“ 

Dixie měla štěstí, že přišla jako druhý pes k odrostlému štěněti Czakiře, takže být o samotě se jí téměř ani nesní.   I většina našich štěňat bude mít to štěstí, že už je doma budou čekat, kromě lidí, i zvířecí kamarádi, kteří jim poskytnou společnost.  Zůstat sám je pro smečkové zvíře nejtěžším úkolem, není pro samotu  přizpůsobeno  a protože nezná lidský smysl pro čas, každé opuštění pro jeho hlavičku znamená „navždy“.  Proto tak intenzivní vítání, když  se „navždy“ promění v minulost!  Teprve když jsem skutečně měla dva psy, tak jsem pochopila, jak je to jiné.  O kolik jsou šťastnější. Jak nádherné dokáží být jejich vzájemné hry.  Jak se milují navzájem!  Proto počítejte, že při absenci zvířecích kamarádů bude veškerá pozornost zaměřena na vás.  A pokud nebude opětována, pak se pokusí tu pozornost získat. A obdobně, jako je tomu u malých dětí, může se pes pokusit pozornost získávat nežádoucím způsobem. Tak si dobře rozmyslete, zda skutečně nenajdete čas na hru a pořádné vybití vašeho štěňátka. Ono velmi brzy vysleduje, jak vás k pozornosti přimět a podobně jako u těch dětí, pro takovou společenskou bytost je lepší negativní pozornost, než lhostejnost.  Nevědomky si tak štěně naučíte na neplechy.

Štěně Vah je hravé, stejně jako ostatní štěňata. Věkem všek ztrácí zájem o divoké skotačení.  To tak, rozcuchat se, zablátit se, nebo ztratit důstojnost! Proto dokud je malé, co nejvíce prohlubujte zájem o hru.  Dixie ani míčkem, ani peškem k práci nenamotivujete, ta pracuje jen za pamlskovou  pevnou valutu.  Naštěstí u Broučků  máme velmi silný genetický základ pro vášeň ke sportu, jak ze strany maminky, tak především ze strany tatínka, tak by vlohy mohly převážit nad vlivem hvězd.   Já jsem ale za ty hvězdy vděčná, protože ne každý chce mít na krku neřízené  tornádo a hurikán v jedné srsti, jako byla za štěněcích let Čaký. Dnes už je teda hodně řízená, ale stále balistická střela. 

Ještě jednu vlastnost, když už tedy hovoříme o Váhách, bych  zmínila a to je umíněnost, až tvrdohlavost. Pokud se Dixie o něčem rozhodne, že  se jí to nehodí do krámu, nahodí zatvzelý výraz a nehne s ní stádo koní.  Já s ní tedy občas hnu,  protože pořád jsem pánem já, nicméně, velmi často musím změnit taktiku a přistoupit k řešení problému kontruktivně.  Protože Dixie neumí a ani nechce používat agresivitu, je zarputilost její jediná (a i účinná) zbraň. Zkuste se vcítit do kůže psa. Ani ten nejhodněší a nejsubmisivnější na sobě nenechá štípat dříví.  Buďte rádi, pokud vám pes umí dát najevo tak mírumilovně, že takhle si to on nepředstavuje a nelámejte ho zbytečně.  I pes je jen člověk a jak jsme četli, psí Váhy si myslí, že jsou – člověk. Chcete příklad tvrdohlavosti? Dixie je přesvědčena, že má právo nastoupit do auta jako první. Asi se cítí lépe, pokud může zaujmout svou oblíbenou polohu. Jakmile do kufru skočí  Czakira dřív, Dixie už nenastoupí. Prostě nenastoupí. Pak je mnohem snadnější nechat Czakiru vyskočit a počkat, až Dixie spokojeně vleze do auta první. Naštěstí Czakira takové „blbosti“ neřeší. Pro Dixie je to zcela zásadní věc.   Tím se dostáváme k další vlastnosti Vah a to je konzervatismus.  Takový pes nemá rád změny, nebo neobvyklý ruch ve své domácnosti. Vyžaduje spravedlivé zacházení a každá křivda se ho těžce dotkne. V jeho vyvážené mysli je mírný sklon k melancholii, který je třeba vyvažovat pochvalou, laskavým slovem a harmonickým prostředím.  Budeme-li si od takového psa držet odstup, bude trpět. Váhy zkrátka touží být milovány. Protože občas sklouzávají k menší sebedůvěře, je třeba je více povzbuzovat.

Pokud máte v domácnosti zvířata, která se neustále perou, Váha bude ten, kdo vše vyřeší a uklidní. Udělá pro klid cokoliv. Váhy nejsou bojovníci, ale občas si musí zařídit, aby nebyla harmonie v domácnosti narušována. Takoví skřítkové - strážci domácího krbu.  Je velmi těžké přimět Váhy bojovat, obyčejně se tomu pokusí vyhnout, nebo se snaží boj zastavit.  A ostatní zvířata je uznávají a respektují. Když jiná zvířata nemáte, bude to na vás, Váhy potřebují přítele. Potřebují mít kolem sebe stále někoho, koho mohou milovat. Od Vah neuslyšíte kňourání, Váhy si vystačí sami, pokud ovšem vědí, že mají společníka. Nepotřebují, abyste jim byli neustále nablízku, jen chtějí mít jistotu, že jsou nepřehlíženou součástí rodiny.   Protože jsou vzdušné znamení, nejsou příliš na Zemi. Neočekávejte, že za vámi kvůli mazlení budou dolejzat. Ale to neznamená, že mazlení a podrbání za ušima nemají rády!!! Naopak, Dixie je velký mazel. Ale většinou trpělivě počká, až na ní dojde řada.

A snad ještě důležitá  věc – jako každá Váha – i pes v jejím znamení nemá rád, když se musí pro něco rozhodovat. Pak neví, jestli vykročit levou, nebo pravou nohou, jestli se nejdřív najíst, nebo napít. Chápejte to a veďte výchovu i výcvik jednoznačně, s pevným řádem a jednoznačně danými pravidly. Tak bude váš hovíček spokojenější a bude lépe plnit vaše očekávání a úkoly.

A úplně poslední, ale životně důležitá věc – Váhy nejsou bolestínci, ani fňukny. Pokud onemocní, nebo si trochu ublíží, ani si nemusíte hned povšimnout. Nebudou přivolávat vaši pozornost kvůli svému trápení. Proto buďte pozorní, abyste nepřehlédli případné příznaky!

Tak co vy na proroctví hvězd? Spokojeni?  Myslím, že hvězdy daly Broučkům do vínku samá pozitiva. Snad tedy nemusím mít starost, že tito hovíčci spapají svého pána. Ve znamení Váhy se rodí prostě dokonalí pejsci a tak si jdu pomuchlat dokonalá štěňata, dokud je mi tato výsada dopřána. A vy se doma chystejte na příchod malých štěkacích VIP.  A případně dokupte myčku, ať mohou jíst z vypulírovaných mističek.