Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěňata vrhu A / Welpen A-Wurf

 

Dne 8.6.2014 spatřil světlo světa vrh A malých Strážců srdcí v časných ranních hodinách.

Šest štěňat v barvách plavá, černá a černá se znaky jako první ponesou název chovatelské stanice Cordis Paladin.

  Jméno Barva
 

 Ardal

="inteligentní, ušlechtilý"

 černá

Ardálek-pardálek, Daleček

U Ardala jsem se  shodla s chovatelkami rodičů,  že je jednoznačná jednička vrhu, má široký hrudník, rošťačivou povahu, umí se prosadit, ke všemu přistupuje bez bázně a s rozvahou, přijde mi jako přirozená autorita, je lídrem štěněcí smečky, má velmi rád lidi, je největším oblíbencem Martina. Každá návštěva si ho povšimne, je to pes, co přitahuje oči. Ještě jsem ho neslyšela, aby si hlasitě na něco stěžoval. Nerad v rvačkách prohrává, dokáže se v boji rozžhavit. Velký kořistníček, věčně něco nosí v tlamce. Velmi vhodný ke sportu i na výstavy. Nosil modrou šňůrku. Pokud vám štěně visí na nohavici, je to on!

Porodní váha 493 g/ týden 1052g/ 2. týden  1710g/ 3. týden 2360 g/4. týden 3150g/5. týden 4590g/6. týden g/

 

 Arcas

="syn Dia a Callisto"

 černá

Arkásek, Kasí, Kas

Jen malinko menší kopie Ardala, štěněcí srst mu sluší nejvíce, ačkoliv patří k trojici Draků, má z nich nejjemnější způsoby, nikdy se u jídla neumaže, je to takový náš malý aristokrat,  důstojný, rád se vystavuje tak, aby ho bylo vidět. Rád sedí uprostřed kuchyně. Nejčastěji testuje své síly s Ardalem.  Každý kromě nás si ho s ním plete, protože jsou si podobní jak vejce vejci, ale Ardal hrdě nosí své čtyři bílé chloupky na hrudi. Největší oblíbenec Verunky, je rozhodlá si ho nechat a říká mu Pacička. Nosil červenou šňůrku.  A je to ten syčák, co druhý den po narození dokázal opakovaně zdrhnout z koše. Rvát se umí výborně, má důstojné soupeře v Ardalovi i Artovi. Dnes věčně roznáší psí uzle po dvoře. Byla by škoda, kdyby se nevěnoval sportu.

Arcas bydlí malý kousek od zoologické zahrady ve Dvoře Králové, má doma kamaráda Garona z Úpatí Ondřejníku, takže má s kým provádět lumpárna a pilně chodí cvičit na cvičák.

Má vlastní stránky.,

Porodní váha  428g/ týden 965g/ 2. týden 1570g/ 3. týden  2145g/4. týden 2950g/5.týden 4320g

 

 Ardeth

=příslušník Medjai, strážci a ochránci faraona ve starém Egypte

 černá se znaky

Ardethek, Ardýsek

Přestože by se v jiném vrhu moc váhově neodlišoval, mezi našimi "obříky" je nejmenší. Co mu chybí na váze, vynahrazuje mrštností, nebojím se říci, že je ho všude plno. Od narození se projevuje jako  houževnatý bojovník.  Nejvíce dokáže týrat kocoura, sedí mu za krkem a škube. Neváhá si to rozdat s Artem a ten se zbaběle rozbrečí, když mu visí na uchu.  Každopádně je to největší mazel, jde z náruče do náruče a sám se škrábe nejčastěji na lidský klín.  Vzhledem k mrštnosti se fotí nejhůře. Hrozně rád zaujímá pozici sfingy a tváří se tak důstojně, že sám mi připomíná faraona. Přitom nikdy neopomněl nakrmit se u maminky i v době, kdy ostatní štěňata kdovíkde lítala.

Malý Všudybyl opustil rodnou smečku 2. srpna. Bydlí blízko u Prahy, doma má hovawartí kamarádku Berrynku a je to pes, který se zkrátka uměl narodit. V plánu mají cestu za uchovněním, můžeme se tedy těšit na jeho přítomnost na psích akcích.

Porodní váha 313g/ týden 704g/ 2. 1170týden g/ 3. týden 1620g/4. týden 2190g/5. týden 3520g

 

 Arto

="medvěd, skála"

 černá   se  znaky

Arto, Artík, medvídek

Největší pes vrhu. I on podědil klidnou povahu. Za svými zájmy si jde po hlavě a jestli při tom sourozence pokácí ho moc nevzrušuje. Není zákeřný, ale hrozně rád zápasí. Ještě neměl zuby a už se přetahoval s prostěradlem v bedně.  Ze všech mi přijde ten "nejhovawartovštější". Ze štěňat by mi asi seděl výcvikově nejvíce. Umím si představit, jak nekompromisně se staví za zájmy své rodiny. Má robustní kostru svého rodu a bezesporu bude nádherný pes. Má smůlu, že z výstavního hlediska ho zatím zdobí bílý motýlek, ale i to se může v budoucnu změnit. Všichni chlapi ho milují, nejvíce jim imponuje silou a obratností. Je to ten, kdo rozvazuje návštěvám tkaničky od bot a vozí se Czakiře zakousnutý na ocase. Odvaha mu rozhodně nechybí.

Tomuto milovníkovi kluků se dostala báječná rodina hned se třemi kluky. Odjel od nás 3. srpna, z našich štěňat bydlí nejdále, v Essenu v Německu. Zdá se, že hovawartí rodina brzy získá další spřízněné duše. I Arto má přislíbenou cestu za výcvikem.

Porodní váha 530g/ týden 1076g/ 2. týden 1750g/ 3. týden 2380g/4. týden 3240g/5. týden 4890g

 

 Arne

="ten, kdo vládne jako orel"

 plavá

Árne, Árník, Arnoštek,       

je skutečně pejsek do nepohody. Věčný kliďas, nikdy se nerozzuří, přesto ho těžko někdo odstrčí. Nejvíce drží partu s Arisskou a je jí soupeřem ve rvačkách.  Velmi poctivě se krmí, ačkoliv se narodil s druhou nejmenší porodní váhou, dokázal Arissku váhově předehnat.  Dnes už se v něm rýsuje impozantní pes s přátelskou povahou. Já v něm vidím hlavně Dixie.  Takový vyvážený střed - asertivní pejsek.

Miloučký Arne odjel 2. srpna, bude bydlet blízko Tábora a bude tak mít hodně blízko k HW dění.  Určitě se s ním setkáme na našich výstavách a věříme, že si to našlápne vysoko ve stopách svého psího strýce.

Porodní váha  326g/ týden 761g/ 2. týden 1270g/ 3. týden 1905g/4. týden 2540 g/5. týden 4130 g

 

 Arissa

=odvozeno od Arista

"ze všech nejlepší"

 plavá

Arisska, Princezna 

Ze štěňat určitě nejzvědavější, umí se prosadit mezi 5 kluky a taky je pěkně přeprat, vysoce emancipovaná a největší bojovnice za práva štěňat.  Vždy dokázala přivolat člověka v případě hladu a dnes nás volá, když je třeba otevřít dveře ven, aby se nepočůrala. Je tedy i nejvíce pořádkumilovná a čistotná. Hodně mazlivá ale také dost nezávislá, klidně si vyjde na procházku samostatně.  Vedle Ardethka je to další štěně, které je neustále na mazlení v náručí. Nikdo jí neodolá. Při její chytrosti a něžných očičkách jí určitě spousta lumpáren projde.Je oblíbená úplně u všech.

Odjela 1. srpna do rodiny z Milevska, rodiny hovíkářské, bude se účastnit svodu, výstav, zrovna tak bude cvičit, takže víc už jsme si toho pro ni přát nemohli. Ale to hlavní - budou  ji mají rádi!

Porodní váha 340g/ týden 659g/ 2. týden g/ 3. týden 1240g/4. týden 1740g/5. týden 6580 g