Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy

Příspěvky

Speciální výstava Kroměříž

19. 5. 2008

Tak jako podzimu kralují  hovawarťákům Milovice, tak k jaru patří kroměřížská speciálka. Pro nás s Bertem to byla první speciální výstava a taky zatím nejvzdálenější výprava, kterou jsme se psem podnikli. Očekávala jsem ji s napětím  a zvědavostí. A taky s obavami, protože cestovat se psem za slunečného počasí obnáší i riziko přehřátí. A pak, některým rozhodčím se líbíme moc a jiným vůbec. Nic mezi…

 

Znám já jeden krásný zámek...

16. 5. 2008

A bylo jaro. Všechno, všechno kvetlo, a ty včely tolik bzučely, a ta tráva byla taková veliká, a ta rosa jako granáty, a ti ptáčci tolik zpívali, a ti cvrčci - ale ti se něco nacvrčeli! A pro nás přišel čas vypravit se na zámeček a užít si psů a pejsků a hafanů…protože v loveckém zámečku Ohrada na Hluboké se konala díky píli českobudějovických kynologů 4.Hlubocká krajská výstava psů. 

 

Na domácí půdě - MVP České Budějovice 20.4.2008

21. 4. 2008

Asi to není v dnešní globalizované době zcela běžné, ale libuji si v peciválství naprosto otevřeně a za hranice domova mě vytáhnete leda násilím. Je proto velmi pravděpodobné, že žít někde jinde, tak by Bert v životě žádnou výstavu nepoznal. Když vám ji ale pořádají takříkajíc za humny, kdo by odolal? Každopádně dopadáme v Budějovicích podstatně lépe, než když si  vyjedeme  za výstavou hezkých pár kilometrů. Tady vidíte, že psychika  má přímý vliv i na předvedení psa.

 

Ku Praze je cesta bílá

25. 3. 2008

ObrazekDlouhá taky,  ale 23.3.2008 po ránu byla především bílá.  Kdo by to byl řekl, že do Brna v únoru pojedeme za bzučení včel a do Prahy na  MVP  Letňany koncem března se budeme probíjet sněhovou clonou?

 

Brno je zlatá loď

14. 2. 2008

MVP Brno 10.2.2008  Abychom se nedrželi jen doma za pecí, rozhodla jsem se vyrazit za zkušeností na druhý konec republiky.  Páneček si sice dal podmínku, že pokud nastanou kalamitní zimní podmínky, pojedeme leda do Prčic, protože on s Bertíkem na ucpané D1 zůstat nehodlá, ovšem osud neunikneš – sama příroda jakoby nás nabádala podniknout rodinný výlet. A tak ráno v půl páté už jsme svištěli v plné smečkové sestavě směr Morava.

 

Pochlubte se pejskem aneb výstavy (3)

16. 11. 2007

Vrháme se na přípravu

Výstavu jsme shlédli, usoudili, že zas až taková věda to nebude a rozhodli se jít do toho. Čím začít? Vyberme si tu nejbližší, na které začneme sbírat zkušenosti. Je z čeho vybírat. Výstava může být klubová, speciální, oblastní, krajská, národní nebo mezinárodní, ba i světová.

 

Kalendář výstav 2008

15. 11. 2007

 

Pochlubte se pejskem aneb výstavy (2)

23. 10. 2007

Pojďme se podívat…

Kdo už je výstavami ostřílen, nemusí dál číst. Darmo by se  vychechtával. Se ví, že když se někdo pohybuje v kynologickém prostředí odmala, přijde mu dění okolo samozřejmé, jak dýchání vzduchu a jen se diví, že jsou i tací, co nevědí o výstavnictví nic.  Jestli jste ale na psí výstavě,  stejně jako v začátcích já, ještě nebyli, třeba vás  to může zajímat.

 

Speciální výstava hovawartů Milovice 13.10.2007

18. 10. 2007

Dlouho jsem se rozhodovala, zda na ní vyrazit. Ale protože se chystáme příští rok projít bonitací a přece jen klubové a speciální výstavě se tam přikládá zvláštní váha,  nakonec převážila touha jet, obzvláště, když rozhodčí Michael Kunze měl přijet až z Německa a zřejmě patří k předním znalcům a chovatelům plemene. Podobně bohužel uvažovalo větší množství  majitelů hovíků, neboť jak prohlásili v milovickém kempu, tolik hovíků pohromadě ještě neviděli. Z čehož usuzuji, že účast musela být v historii českých hovi-výstav rekordní. Jen do naší třídy otevřené se přihlásilo 28 psů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Výstavy | Komentářů: 0

MVP České Budějovice 6-7.10.2007

8. 10. 2007

Budějovicko  nás přivítalo hustou mlhou. Na výstavišti bylo potřeba se stále udržovat v pohybu, jinak člověka i přes bundu rozrážela vlezlá zima. Ale pořád lepší, než déšť. Psům se však počasí líbilo, ostatně mají teplé kožichy a měli je dokonce i naháčkové (a jak krásné! I s beranicí jsem viděla).