Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik

Příspěvky

Memoriál Františka Jaroše, Netolice 2008

19. 2. 2008

Závody pořádal kynologický klub Netolice a naši účast jsem si naplánovala už na podzimních zkouškách ZPU1 jako rozcvičku před pokusem číslo 2.  Soutěžilo se ve dvou kategoriích, ZOP a ZVV1 beze stop a program byl obohacen k mé hrůze o branné prvky – tedy hod granátem a střelbu. 
 
Celý příspěvek | Rubrika: Výcvik | Komentářů: 4

Sranda závod 2008

9. 1. 2008

Přináším  reportáž z téměř olympijského klání psích borců Prachaticka.  Letošní  již 11. ročník proslulého závodu opět rozbouřil ambiciózní krev závodníků, neboť získat vítězný putovní pohár a stát se na rok jeho majitelem je touhou všech členů organizace. Šanci mají všichni, neboť disciplíny  se každoročně obměňují a jsou vybírány tak, aby nezáleželo jen na fyzické kondici psovoda či stupni vycvičenosti psa.  Tak co si na nás organizátoři vymysleli letos?

 

Chumelí se, chumelí a zkoušky jsou …

14. 11. 2007

Nejsem nepoučitelná a tak jsem tentokrát nikomu na světě neprozradila, že jsem přihlášena se psem k dalším zkouškám. Tedy, původně jsme měli čuchat, ale po neslavné stopě na ZPU1 jsem propadla panice a čím větší panika, tím hůř Bert stopoval, asi hlavně proto, že jsem ho denně nervózně nutila stopovat až do setmění.  Nakonec jsem div ne na kolenou prosila výcvikářku, aby mám změnila FPr1 na BH.  

 

Podrobnější popis, jak jsme válčili a neuválčili

5. 11. 2007

(Aby článek o ZPU1 nebyl příliš dlouhý, přesunula jsem podrobnosti do samostané sekce.) Teta Kateřina by nade mnou vztyčila prst a řekla: "Pýcha předchází pád!"  A měla by, potvora, pravdu. Lidičky, čtěte zkušební řády...i když (třeba) ještě - nevyšly. Věřili byste, že v ZPU1 je poslušnost celá(!)  BEZ VODÍTKA?
 

Na počest Lajce

5. 11. 2007

Obrazek3.11.2007 uplynulo přesně 50 let od chvíle, kdy bylo do vesmíru vyslán první živý tvor.

Z kokpitu sovětské umělé družice Sputnik 2  s vytřeštěným pohledem na modrou planetu  hleděla legendární Lajka, původně toulavý psík jménem Kudrjavka. Přestože Sputnik 2 obletěl Zemi dvaapůltisíckrát, chudák Lajka žila jen pár hodin. Už jako dítě jsem při pomyšlení na utrpení bezmocného psíka uronila nejednu slzičku. Dnes už málokdo vzpomene na malou oběť lidského velikášství, která umřela strachy dříve, než by ji byl k tomu dohnal hlad.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Výcvik | Komentářů: 0

O „slepic“ mezi orly

27. 9. 2007

Ptali se Franse Slamana*  na semináři, co dělat  při výcviku se psem, který není blázen do míčku, ani nemá  zájem o pamlsky. Odpověděl: „Vezmi slepic, jdi s ní na pole, vyhoď jí do vzduchu a řekni: Chyť orle zajíce! Slepic bude mávat křídly, ale spadne na zem. Zase ji zvedni a zase vyhoď do vzduchu: Chyť orle zajíce! Slepic zase spadne. Zkus  to i potřetí: Chyť orle zajíce!  Pak vem slepic a vrať ho na dvorek kam patří. Ze slepic orla neuděláš!“

 
Celý příspěvek | Rubrika: Výcvik | Komentářů: 1